Konzultace

Ještě dřív, než jsem měla pozemek, studovala jsem nadšeně knihy o přírodních zahradách a permakultuře. Později jsem navštěvovala jeden tematický seminář za druhým. Nic z toho se ale nevyrovnalo získávání zkušeností v praxi při tvorbě zahrady. Většina stejně zapálených přírodních zahradníků, se kterými jsem se na seminářích potkávala, byla jako já – toužili jsme se bavit, naplňovat a tvořit své zahrady sami. Nechat si přírodní zahradu celou navrhnout a zrealizovat firmou mi nedává smysl. Přesně vím, který strom, keř, trvalku jsem kdy s láskou sázela, jak jsem ji vítala v novém domově. Moje zahrada je odrazem mého srdce, je mojí součástí.

Na druhou stranu stát na nově koupeném pozemku, bez zkušeností a znalosti, sázet někam něco bez rozmyslu…. Sice i to může být cesta, ale mnohdy zbytečné úsilí, které nás stojí hodně energie ( když něco přesazujeme, překopáváme, nevhodně umisťujeme – bez promyšleného záměru – také moje prvotní zkušenost ).

Nabízím konzultace, pokud si nevíte rady s rozvržením pozemku, které rostliny vybrat, kde se jim bude dařit, jak efektivně využít vodu na pozemku, upravit terén… Společně vytvoříme koncept Vaší zahrady.

Cena:

600 Kč/hod. + 10 Kč/km ( zahrnuje náklady na cestu tam a zpět a čas strávený na cestě ), oblast do 100 km od Prostějova

500 Kč/hod. komentovaná procházka po mojí zahradě květen-září, konzultace Vašeho záměru