Jedlý palouček

2021

Nákres osázení sekačkou v trávě.
Vyznačení senem.
Půda prokypřená rycími vidlemi, rozvezený hnůj. Ne čerstvý, dva roky ležel na hromadě.

Koncem srpna už místy prorůstala tráva. Začátkem listopadu jsem se pustila do prvního osazování. A hned s prvním keříkem rybízu jsem také činnost ukončila. Pod slámou byla krásná vrstva kompostu ( kartony už tam nebyly ) provrtaná skrz naskrz hraboši. Pod kompostem úplně suchá půda, tvrdá jako skála. Rozhodla jsem se tedy veškeré záhony odkrýt, do hloubky porýt a prolít vodou. Mám novou vrtanou studnu a stejně teď musím pravidelně odčerpávat.

Zjara záhony upravím, zakryji textilií, vysadím ovocné keře a malé stromky. Vrátím zpět slámu a postupně budu dosazovat trvalky a bylinky. Eco textilie se za 2-4 roky beze zbytku rozloží. Koupila jsem ji na www.agrotextilie.cz, tkaná hnědá – palisandr, 130 g, 1,65 x 50 m.

2022

Černý rybíz, 2 muchovníky, doplněno trvalkami: denivky, pivoňky, plamenky, kozlík lékařský, třapatky , měsíční jahody
Růžičky, muchovník ( koupila jsem na jaře všechny možné odrůdy ). Zbývá dosadit červený rybíz a doplnit trvalky. Ten plůtek vpravo bude podpírat maliny.
Brambůrky už prorůstají.
Chia s Berynkou u bramborového políčka

Podzim

Odstraňuji ( byť přírodní ) textilii… Po mnoha pokusech jsem se rozhodla pro mulčování pouze v létě, Na zimu pohnojím, prokypřím a dopřeji rostlinkám zimní vláhu. Hraboši jsou darebáci.

2023

Zimolez kamčatský, arónie, maliny, rybízy všech barev, keříkové višně, ostružiny, muchovníky, angrešty, jahody, brutnák, měsíček, kopr, kontryhel, vysemeněná divoká rajčata, heřmánek, šalvěj, topolovka… Ovocné stromy také už začaly plodit.