Meditace

Faktorů které ovlivňují naše prožívání života – zda jsme šťastní a užíváme si jej, nebo si neustále na něco, nebo někoho stěžujeme a přehazujeme na ostatní vinu za to jak se cítíme – a zda jsme, nebo nejsme zdraví je hodně. Genetika, prostředí ve kterém vyrůstáme, životní styl, prožitky…

Významný vliv má myšlenka – myšlenkový návyk, na základě myšlenkových návyků děláme rozhodnutí. Neustále se nám něco honí hlavou, myšlenky nám nedají spát, v myšlenkách vytváříme katastrofické scénáře, přemýšlíme, co si pomyslí okolí, z myšlenek vznikají domněnky, očekávání, myšlenkami posuzujeme ostatní.

Tak jako elektrická energie, mechanická, kinetická, magnetická, tepelná, jaderná… i myšlenka je energie, kterou vysíláme, kterou můžeme někomu ublížit, nebo naopak potěšit. Myšlenky vytvářejí emoce, naši náladu – to jak se cítíme. Podprahově vnímáme energii lidí ve svém okolí. Nejen vnímáme. Ovlivňuje nás ( „zkazil jsi mi náladu“ ), je to obrovská síla.

Proto by se měl každý naučit vědomě si vybírat své myšlenky a vědomě si vytvářet a vyvolávat pozitivní emoce.

Je to dovednost jako každá jiná, dá se naučit. Zpočátku to není jednoduché, ale pokud se každodenní trénink stane hrou, je to fakt zábava.

Pozor ale na pozitivní afirmace. Nemůžu stát naštvaná a znechucená před zrcadlem a se zaťatými zuby při pohledu na svou celulitidu opakovat dokola jak jsem nádherná, štíhlá a přitažlivá, když to tak vůbec necítím.

Existuje emoční stupnice. Na jednom konci je láska, na druhém myslím pocit hanby, viny, pak nenávist, atd.. Nemůžu se tedy opakováním pozitivních manter z nenávisti přehoupnout do lásky. Když mám „depku“ a budu si v nitru meldovat jak jsem happy a do toho brečet, vůbec si nepomůžu.

Postupně, krok za krokem.

Tohle je velmi obsáhlé téma. Příští rok se mu budu podrobně věnovat na seminářích.

Je ale nástroj, na pochopení velmi jednoduchý, který může pozitivně ovlivnit život každému. Meditace. Relaxační technika, která vás přivede do stavu bez myšlenek. 15-20 minut denně a po pár týdnech se dějí zázraky.

Návod zde:

https://cestarelaxace.cz/meditace-pruvodce/